Вирішив зробити своєрідну паузу. Чому?

Дякую, що продовжуєте читати мій блог (і витримуєте мої експерименти зі структурою сайту).

Більшість моїх постів корисні загальній аудиторії, бо здебільшого не прив’язані до конкретних подій, забудовників, ЖК чи навіть Києва (приблизно половина читачів не зі столиці). Але як у багатьох блогерів — раніше складалось хибне відчуття, що нові пости мають завжди бути актуальнішими за старі. Але ж це не так. Це ж не хід будівництва якогось ЖК. Саме тому вирішив зробити паузу, і трохи змінити структуру блогу (повернув старий формат навігації).

Для прикладу пост про якусь локацію може не всім сподобатись. Бо він трішки йде в розріз з загальною думкою щодо неї. Але враховуючи, що він буде на головній як мінімум 2 місяці — то ймовірність того, що його прочитають майже всі — майже 100%. Навіть ті, що там не планують купувати. Це ж блог. А мені все ж хотілось, щоб на головній були більш корисні пости. Не прив’язані до конкретного ЖК.
Старі пости, які час від часу планую доповнювати новими роздумами на ті теми.

Також планую звернути більшу увагу на його просуванні. Помітив, що читачі, які заходять сюди доволі жадібно поглинають контент — багатогодинні сесії зовсім не рідкість. Але так само жадібно не діляться ним. На що я дуже надіявся у просуванні. Тому зараз приділю увагу саме залученню читачів, а не на генеруванні нового контенту. Так ще є неопублікований архів постів, і теми для нових. Але не впевнений, що все потрібно закидати на головну. Бо це ж не новинний сайт.

Я довго чекав, що позиції в видачі будуть покращуватись, враховуючи поведінкові характеристики читачів. Та гіпотеза не підтвердилась. Також теми, які здаються мені дуже цікавими та в пошуку займають перші позиції — цікавлять виключно вузьку аудиторію. І поціновувачі цих статей переважно натикаються на них вже в самому блозі. А не власноруч шукають цю тему в гуглі.

Будь-який блог можна прогортати за вечір. А далі що? А можна читати періодично. Навіть я перечитую свої старі пости, бо під впливом нового досвіду, прочитаного, зробленого, не завжди корисного — старий досвід затирається в пам’яті. І в такий спосіб я сам собі нагадую деякі забуті моменти. Як і гортаючи великий фото архів — я нагадую собі доцільність того чи іншого рішення при ремонті. Яке може просто вилетіти з голови.

Не можливо в 100+ лонгрідах у вузькій тематиці не повторюватись. І я це розумію. Картаючи себе щоразу за те, що знову використовую один і той же аргумент. Але я це роблю з позиції автора. Який це все написав і як мінімум перечитав перед публікацією і після. Більшість читачів аби 10 статей переглянули, і це вже було б непогано.

Всім дякую. Продовжуйте читати, та не забувайте поширювати контент. Бо поширення одного ресурсу одним користувачем (ким би він не був) — все ж мозолить очі власникам інших ресурсів. Але ви ж прийшли переважно з такого поширення. Без рекламних бюджетів і замовних статей. І якщо читаєте цей пост — не пожаліли. Мені хотілось би, щоб поширення відбувалось не виключно мною. Особливо коли я бачу як люди поширюють сенсаційні статті типу «ціни на квартири в 3-му кварталі зростають» (а там в статистиці +0.02% навіть без поправки на валютні коливання).

Можливо читаючи мій блог, ви помічаєте, що деколи мене заносить трішки, і по окремих позиціях ми розходимось. Це не від того, що в мене не правильний світогляд або у вас. Я звичайна людина. Як і ви — дивлюсь на світ через призму передусім власного життя. Як з авто-метро. В мене така робота. Я не публічний. Я не відчуваю особливого задоволення в знаходженні за кермом в заторах. Але це не означає, що не розумію людей з авто.
Особливо в вихідний день: з дітьми, з батьками — краще на власному авто. З ним набагато комфортніше, хоч і без нього люди спокійно живуть. Особливо в межах Києва.

Готуючи вчора черговий пост до публікації, вирішив написати цей на майбутнє. І сьогодні опублікував саме його. Бо якщо ти все робиш правильно, а результат тебе не влаштовує — потрібно щось змінювати. А не продовжувати писати черговий пост, який постійні читачі проігнорують прочитавши лише заголовок в повідомлені (хоч і підписались на оновлення контенту), а нових він буде відволікати від цікавішого контенту в блозі.

Коли я чую, що стендапери рік готують матеріал на 40 хв. А потім з ним гастролюють, відчуваю що мій рік пройшов продуктивно. І як мінімум варто зробити акцент саме на просування того, що вже написано. Час від часу добавляючи нові матеріали.

І повірте дуже приємно, коли бачиш, що твоїми статтями діляться люди з 2-3тис. постів на профільних форумах. Та завжди хочеться ще …