Ванна кімната. Оптимальне наповнення.

Мабуть найбільш затратною частиною після кухні в ремонті завжди була ванна кімната.

В одному з інтерв’ю хлопці з Лун говорили, що одним з основних завдань їх команди при формуванні вибірки оголошень на вторинному ринку було бажання позбутись «туалетної видачі».
Власники при розміщенні фото на сайтах нерухомості — робили акцент саме на фото санвузлів. На ці 2 і 4 метрові приміщення люди витрачають шалені гроші. І відразу в оголошеннях хочуть про це повідомити увесь світ. Лун вдалось це побороти у себе на ресурсі. Але звички людей нікуди не ділись. І ванна кімната хоч часто і вражає різноманітністю, та не менш часто зустрічаються необдумані емоційні рішення.

Аналіз звісно почнемо зі стандартної ванни шириною 70 см справа або зліва від дверей.
Найпростіший, найдешевший варіант. Який за допомогою стандартної скляної шторки перетворюється частково в душову кабінку. Такий варіант частіше всього йде під здачу квартири в оренду.

Але прямокутні ванни виглядають дійсно надто просто. А якщо ванна кімната трохи більших розмірів ніж в радянських квартирах — то і зрозуміле бажання купити щось трішки краще. Якби і не сильно з бюджету вийти, і зробити кімнату неповторною. Та на жаль все відбувається від зворотного. Зараз такий варіант став занадто популярним.

Тобто вирізнитись вже не вийде — а от другу сторону функціональність мало хто на старті враховує.
Це гарно — але непропорційно. Часто через свої розміри вона ставиться не там де найкраще це продумав забудовник. Заставляється вже не права або ліва сторона — а основна широка стіна.
Це пів біди.

Але коли в перший час натішились ніжними прийманнями ванн, і буденність у вигляді 2 приймань душу кожним з членів сім’ї на день нагадає про себе. І відразу думаєте, якби зменшити розпилення води по всьому приміщенні. Стандартна дешева шторка не підходить через важкість монтажу радіальної поперечини, та й візуально це виглядає сумнівно.

Єдиний вихід — скляна. Та звичайну дешеву прямокутну шторку не вдасться встановити. Ванна ж радіальна. А радіальні шторки — рідкість. А що рідкісне — те завжди коштує значно дорожче. Свого часу такі шторки були тільки в Ravak.

радіальна шторка Равак

І ти ніби на ванні якби зекономив. Купив аналог Ravak значно дешевше. А от коли діло дійшло до шторки — вона більш як у 2 рази дорожча від твоєї ванни + вартість монтажу(під час ремонту це б зробили твої будівельники). І часто на цьому все і завершується.

Відкладення купівлі деяких елементів на потім, не забороняє вам прораховувати повну сукупну вартість всього комплекту. Щоб потім для вас це не стало сюрпризом.
Типу дорогу шторку Равак, яка тільки є в Епіцентрі точно брати не буду, потім знайду аналог. А аналога саме під вашу ванну може просто не існує. Навіть якщо саму ванну-репліку ви без проблем придбали.
Це варіант для людей які рахують свої гроші, але деколи непродумані забаганки вилазять боком.

Окремо стоячі ванни. Не дивно, що вони в рази дорожчі за звичайні ванни. Чому? Тому що там потрібна жорсткість — а це відбивається на якості або товщині матеріалу. А найголовніше — там по факту чистове покриття потрібне на всю ванну, а не тільки на внутрішню її частину як у звичайних ваннах.

А от функціональність таких ван доволі обмежена. Це виключно для романтичного відпочинку. В повсякденному житті їх важко використовувати. Саме тому цей варіант роблять в ваннах розширеної квадратури. І в комплекті з душовою кабінкою поряд. Тобто митися як всі, а відпочивати по-королівськи з полуницею і бокалом вина, або корабликом))) .

Джакузі — пережиток 90-х. Коли люди, що отримували шалені гроші, витрачали їх на всі свої забаганки. Побачив — захотів, купив. Питання лише в тому скільки цей комплект коштує. Як часто обслуговується. Які помпи і якого виробника там стоять. Бо на відміну від виставкових екземплярів — у вашому джакузі не завжди буде саме така комплектація. Не буде ж в магазині стояти 10 джакузі. Максимум одне. В найкращій комплектації. Яка демонструє максимум своїх можливостей. На ідеально чистій воді.

джакузі в ванній кімнаті


Це вже потім помпи не витримують. І напір не той, що хотілось би. Отвори забиваються або від жорсткої води, або навпаки від мильних розчинів. Хто ж після релаксу буде вимивати цей агрегат. Не забуваємо і про застояну воду у всіх цих трубках.

Підсумуємо. Це все теоретично дуже крута штука. Але на практиці все куди буденніше зі звичними проблемами. Займає це зазвичай дуже багато місця. Розміщення підганяється так під габарити, що деколи пройти немає як.

Не забуваємо і про ціну. Не можна у квартиру за 30к доларів ставити джакузі за 80к гривень. Беруть дешеві аналоги. І на відміну від репліки звичайної ванни, де з функціоналу тільки злив — в джакузі доволі багато елементів. Які звісно ж виходять з ладу куди швидше. І що потім з цим робити? Викинути не хочеться і заміна коштує грошей. І стоїть це одоробло весь час. А у майбутньому знижує цікавість потенційних покупців об’єкту. У людей різне бачення повноцінного комфортного житла.

Перейдемо до більш функціонального, але не завжди дешевого варіанту. Душові кабінки. Вони також бувають різні.


Стандартний набір — пластиковий піддон і скляний верх.
Якщо підсумувати ці два товари в більш менш пристойному виконанні — то звісно це суттєво дорожче ванни зі шторкою.
Головною перевагою піддона — його стійкість і герметичність. Заведено вважати, що це найнадійніша основа для душових рішень. Ніхто не аналізує якість зливу який монтується під ним. Візуально перекриває всю площу — виходить надійний.

А от верх буває 3 видів:
1 скляна стінки — але враховуючи, що більшість піддонів шириною 90 см — то каплі вона не надто добре вловлює.
З двох стінок:

розсувні. Здається дуже практично. Все залишається в кабіні. При відкриванні дверей не заливає підлогу струмками з конденсату. Але все залежить від якості механізму. Ролики дуже швидко виходять з ладу. Не повністю, але шум який вони створюють вас не порадує. Якби, ще працює, але бісить щоразу.

на петлях. Вони дорожчі. Самі завіси доштують не дешево, і якість скла також має бути достатня, щоб після 100-нь відкривань від напруги воно просто не посипалось.

Аналог джакузі в душовій категорії — гідромасажні бокси. Все ті ж недоліки що і з джакузі — забивання, ціна і купівля дешевих аналогів. Досить м’яка основа.
Більшістю функцій вже через місяць мало хто користується. Воно все з часом забивається — і ви в великому кубі пластику не найкращої якості приймаєте звичайний душ.

Доволі поширеним в останні роки стали душові рішення в будівельному виконанні. Коли з підручних матеріалів будують подіум під трап, все гідроізолюють і замість піддона — з плитки викладають основу. А верх вже по звичці роблять або з однієї стінки або з двох скляних.
Виглядає це дуже стильно. Особливо ті, котрі в рівень зі стяжкою ванної кімнати. Питання лише в пропускній спроможності трапа. Бо коли вода затримується — то навіть викладена під кутом плитка буде повністю залита водою.

душ в будівельному виконанні


Який не який, але поріг все одно робити потрібно. Перестрахуватися. Раніше ванна кімната від решти квартири відділялась обов’язковим порогом. Зараз навпаки все роблять в рівень. Щоб перепаду матеріалів видно не було. То хоча б душ відгородіть.

Цей варіант роблять дуже часто. І зараз ні в кого немає питань до якості робіт. До відповідності нормам. Просто тому, що ніхто не поспішає впускати контролюючі органи до себе у квартиру. Але є ж пломбування лічильників, є затоплення. Хоч-не-хоч вони прийдуть. І тоді все залежить від їх принциповості.

Бо будуть питання по доступу спеціалістів водоканалу до ваших зливів. І добре, якщо топити будете не ви. І це все відразу ж виясниться. Але якщо вода буде заливати незрозуміло звідки — то як мінімум вас заставлять це все розібрати. Саме тому хоча б мінімальний подіум має бути. Мінімальний люк має бути. Не обов’язково що ви через нього будете спроможні щось виправити — але хоча б переконати контролюючі органи зможете, що це не у вас протікає трап(злив). Хоча далі труба зливу у всіх зашита плиткою. І на це точно закривають очі.

Те, що зараз послаблення з ДБНами, не гарантує того, що після 5-10 випадків нових Позняків не прийде на думку комусь все знову зарегулювати. В Західній Європі все настільки зарегульовано — що ви навіть ремонт не можете зробити несертифікованими працівниками. Бо не зможете застрахувати майно.

Так, сьогодні можна робити ризиковані речі, які не порушують закон. Але бажано спірні моменти зафіксувати в паперовій формі. Бо завтра цього просто зробити не можна буде. Ви прожили з даними змінами 10 років. Коли ви ремонт робили — це дозволялось. Ви не внесли зміни в план квартири. А коли змога узаконити вже не діє — ви нарешті надумали всі документи привести до норми.

Краще не робити ризикованих рішень зовсім. Але якщо робите майте на увазі, що в найгіршому випадку все доведеться привести до початкового стану. Саме тому не вкладайте шалені гроші хоча б в те, що є сумнівним с погляду законності рішенням, рішенням яке не можна буде в майбутньому пояснити.
Це ж стосується приєднання лоджій. Зробили — оформіть все. Навіть напівлегальними методами. Хоча є сумніви, що ви це зробите. Та все, що зафіксовано в документах не має зворотної сили.

Як на мене, ідеальний варіант — це душ. Ви реально в 10-ки разів частіше приймаєте душ ніж ніжитесь в ванній.
Контраргументом завжди буде — коли маленькі діти, то без ванни нікуди. Так це слушний аргумент. Тільки зовсім маленькі діти можуть поміститись і в пластикових ванночках які спокійно поміщаються в душовому просторі — який наприклад побудований в розмірах 85 на 170 замість ванни.

А дітки які вже стоять на ніжках самостійно куди легше миються в душі. Можна поставити стілець. І пам’ятайте — вони швидко підростуть і в сім’ї буде до 8 приймань душу в день. Просто тому, що це зручно і ванна кімната не всипанна краплями, які потім комусь доведеться протирати.

В душових рішеннях останнім часом досить популярним став тропічний душ. Звісно ж реклама нав’язала такий товар. Достатньо і звичайного механізму з великою лійкою. Це куди практичніше.
Та це занадто просто. І перші суттєво переплачують за широкий тропічний душ, а інші навпаки звужують лійку до мінімальних розмірів — просто тому що це стильно.
І вінцем всього цього маркетингового свавілля є комбінація — тонкої лійки та тропічного душу. А ще й зашити все в стіну. Гарно? Яка вартість всього цього? Який ккд?

дорога душова система прихованного монтажу

Ще буквально вчора найбільш поширеним рішенням було об’єднання двох санвузлів поруч. Щоб розмістити ці красиві меблі з інстаграму. Забувались такі повсякденні речі як — поєднати ранкові годинні збирання жінок з простими фізіологічними потребами решти членів сім’ї. Часто це зовсім не поєднується. А от два санвузли були б в пригоді.

Тепер в кожному другому проекті лунає «мастер спальня» з власним санвузлом. Часто це використовується просто для маскування лишніх метрів великої спальні. Але знову все настільки зачепило людей, що вони будують їх там, де цього робити не бажано. І тепер у вас два крихітних санвузли з двома унітазами, двома вмивальниками, двома пеналами, двома просторами щоб просто розвернутись, душем і ванною. А ще ж сушки для полотенець.
Пральна машина. Нічого, пральну машину перенесемо в гардеробну(що нерідко суперечить нормам). І віддамо під це розширення 7-8кв.
А кімнати? А кімнат не вистачає. Бо кількість квадратів, що ви можете собі дозволити обмежене. А от потім розбазарювати їх під впливом трендів, часто ходячи на межі законності, це ми можемо. Вибирайте відразу більш менш функціональні планування. Під власні потреби.

Повернемось до ціни всього цього щастя. Не даремно я на початку говорив, що ванна кімната наступна після кухні в бюджеті. Але якщо все робити по рекомендаціях дизайнерів, то може і на першому. І тоді вартість керамограніту на стіни на цьому фоні не буде вже захмарною. Додати сюди роботи плиточника з зарізами під 45 і бюджет тріщить ще до купівлі меблів. А все чому? Тому що керамограніт. І не найдешевший. Цей матеріал навіть важко піддається різці. А ми його в ванну кімнату. Я ще розумію коли в ЖК бізнес-класу на вентильований фасад його використовують. Там і плюс 35 і мінус 25. І пориви вітру, і грози. Коли в офісах на підлогу, де прохідність вимірюється сотнями людей на день. Там його основні характеристики доцільно перевіряються, підтверджуються.

А ми? А ми його на стіну. Як декор. Найдешевша плитка АТЕМ не вбивається десятиліттями. Ні нам продавець сказав, що в даному керамограніті інноваційне покриття. Для чого? Щоб на нього у ванній кімнаті краплі з тропічного душу випробовувати? Гідно. По 900+ грн квадрат.

А потім карантин, і крики — ми не можемо платити наш кредит на квартиру. Дайте нам розтермінування. Тому що кредит на квартиру, тому що ремонт на останні гроші, а то і також в кредит. Але найкращі матеріали та виробники. Ось саме зараз хтось купує керамограніт і тропічний душ Hansgrohe для умовного Варшавського кварталу, де ціна інвестування була 13500грн/кв на трикімнатну квартиру. 
Весна 2020 більше ж не повториться. Період, коли всі були винні в тому, що у вас в кращому випадку вимушена відпустка, що у вас відкладених коштів на 3 місяці. Що інші держави виплачують допомогу, а в нас ні … Винні всі крім …

І питання «Як зробити ремонт у ванній кімнаті та не залізти в борги?» риторичне. Було б бажання.

Поделитесь этой ссылкой с другими: